SPSS за Windows и Macintosh: Анализирање и разумевање података

• Повез: Меки
  • Писмо: Латиница
  • Формат: б5

Развој статистичког софтвера који је лак за коришћење, као што је SPSS, променио је начин на који се статистика предаје и учи. Студенти више не морају да уче систем компликованих правила како би спровели једноставне или сложене анализе. Уместо тога, једноставно уносе податке у едитор података који се лако користи.

Книига SPSS за Windows и Macintosh: Анализирање и разумевање података, превод 7. издања, написана је у настојању да се читаоцима помогне да лако савладају SPSS и прескоче све препреке у раду са овим програмом.

Први део, „Представљање програма SPSS”, састоји се од 18 лекција подељених у четири поглавља. Студенте проводи кроз најосновније SPSS технике и за то користи опис корак по корак. Други део, „Рад са SPSS процедурама”, састоји се од 27 лекција, подељених у шест поглавља. Свако поглавље представља скуп статистичких техника и постепени приказ тога како се спроводе статистиче анализе.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079