Припремна настава и пријемни испит - академске студије

Основне академске студије Рачунарске науке и Рачунарско инжењерство

Пријемни испит - Рачунарске науке и Рачунарско инжењерство

Полаже се пријемни испит из математике и информатике.

• Пријемни испит из математике: 17. јун 2017. у 10h.
  • Пријемни испит из информатике: 18. јун 2017. у 10h

Упис кандидата који су положили пријемни испит: 20. јун 2017.

Пријемни испит се састоји од изабраних задатака из Збирке задатака из математике и онлајн материјала за припрему пријемног испита из информатике.

Припремна настава

Припремна настава је намењена свима који желе да успешно положе пријемни испит за упис на Рачунарски факултет, али и осталим заинтересованима који желе да се припреме за пријемни испит на сличним факултетима.
1. Математика

Почиње 4. фебруара и траје до 8. априла 2017. године, а одржаваће се суботом од 10 часова (3 часа). Укупан фонд часова је 30.

Убрзана припремна настава из математике се одржава од 5. до 16. јуна 2017. године, 3 часа дневно.

Настава се одржава у центру Београда, у учионицама Рачунарског факултета, Кнез Михаилова 6, VI спрат.

Садржај

Припремна настава из предмета математика припремљена је на основу текућег градива које се изучава у средњим школама, и укључује следеће области:

• Тригонометрија,
  • Геометрија,
  • Алгебра,
  • Логаритми.

Литература

Користи се Збирка задатака из математике за пријемни испит на Рачунарском факултету.

2. Информатика

Припремна настава из информатике се одржава онлајн. Приступ материјалима и задацима омогућен је од 1. октобра 2016. до 19. јуна 2017. године на адреси: http://learning.raf.edu.rs/.

Садржај

Припремна настава из предмета информатика, због различитости образовних програма у средњим школама, представља оптималну комбинацију знања из следећих области:

• Бројевни системи,
  • Алгоритми и блок дијаграми,
  • Оперативни систем, Office, Internet, Web.

У наведеном периоду полазницима је омогућен неограничен приступ онлајн лекцијама, видео материјалима, задацима, решењима задатака и тестовима који симулирају пријемни испит и припремају полазника да га успешно положи. Током трајања припремне наставе предавач је доступан кандидатима за сва питања и консултације.

Цена припремне наставе и пријемног испита

• Цена припремне наставе износи 10.000 динара. У цену је урачунато 30 часова из математике, Збирка задатака из математике, као и коришћење онлајн материјала за припрему пријемног испита из информатике у наведеном периоду.
  • Цена полагања пријемног испита износи 4.000 динара.

Све уплате за припремну наставу до 31.12.2016. године укључују бесплатан пријемни испит.

Пријављивање за припремну наставу и пријемни испит може се обавити онлајн, телефоном или лично у секретаријату факултета.

Најкасније два дана пре полагања пријемног испита потребно је секретаријату факултета доставити неоверене фотокопије сведочанстава свих разреда средње школе.
Такође, документа (скенирана) можете послати мејлом на sekretarijat @ raf.edu.rs.

За додатне информације о студијским програмима, припремној настави, пријемном испиту и упису на Рачунарски факултет можете контактирати секретаријат факултета на телефон: 011 26 27 613, e-mail: sekretarijat @ raf.edu.rs или доћи лично у Кнез Михаилову 6, VI спрат.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079