RAF Challenge 2013

Одржано је финале петог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2013", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда. Ове године ученици су се такмичили у две категорије. Прва, у којој је задатак био направити презентацију на тему "Рачунарство у облаку", и друга, где су ученици на слободну тему могли да направе игрицу или flash анимацију. На финале такмичења позвано је 30 средњошколаца из Србије, а најбољи су освојили вредне награде.

Награђени у I категорији:

I место: Мара Боснић, Гимназија, Инђија - Награде: netbook, антивирус NOD32, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,

II место: Филип Ђорђевић, Зрењанинска гимназија - Награде: путовање (Сателит група), Norton антивирус,

III место: Стеван Петров, Техничка школа “Никола Тесла”, Вршац - Награде: екстерни хард диск, Norton антивирус.

Награђени у II категорији:

I место: Божидар Ђорђевић, Техничка школа, Младеновац - Награде: laptop, антивирус NOD32, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,

II место: Дејан Марић, Електротехничка школа “Раде Кончар”, Београд - Награде: Cisco CCNA курс (rootPlanet), Norton антивирус,

III место: - Урош Тешић, Ужичка гимназија, Ужице - Награде: tablet, Norton антивирус.

С лева на десно: Божидар Ђорђевић, Урош Тешић, Дејан Марић, Стеван Петров, Филип Ђорђевић, Мара Боснић

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

• Књажевачка гимназија,
  • Машинско-електротехничка школа, Параћин,
  • Зрењанинска гимназија,
  • Електротехничка школа "Никола Тесла“, Београд.

RAF Challenge 2013 подржале су и бројне компаније, које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија CET, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", Сателит група, као и компаније: ComTrade, Romsym data, Itipo, Extreme, rootPlanet и издавачка кућа Portalibris.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079