RAF Challenge 2014

Одржано је финале шестог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2014", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда. Ученици су се такмичили у две категорије, а пристигло је преко 130 радова. У првој категорији је задатак био направити презентацију на тему "Роботи будућности", и друга, где су ученици на слободну тему могли да направе игрицу или flash анимацију. На финале такмичења позвано је 30 средњошколаца из Србије (списак финалиста), а најбољи су данас освојили вредне награде.

prva lategproka Награђени у I категорији:

I место: Соња Милосављевић, Електротехничка и грађевинска школа "Никола Тесла", Јагодина - Награде: netbook, антивирус NOD32, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,

II местоЛазар Митровић, Електротехничка и грађевинска школа "Никола Тесла", Јагодина - Награде: путовање (Сателит група), Norton антивирус,

III место: Кристина Илић, Шеста београдска гимназија, Београд - Награде: екстерни хард диск, Norton антивирус.

druga kategorija Награђени у II категорији:

I место: Давид Ђорђевић, Књажевачка гимназија, Књажевац - Награде: лаптоп, антивирус NOD32, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,

II местоАрсеније Арсенић, Рачунарска гимназија, Београд - Награде: Cisco CCNA курс (rootPlanet), Norton антивирус,

III местоЛука Милошевић, Гимназија, Пирот - Награде: мобилни телефон, Norton антивирус.

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

- Књажевачка гимназија,

- Машинско-електротехничка школа, Параћин,

- Зрењанинска гимназија,

- Земунска гимназија,

- Техничка школа "Михајло Пупин", Инђија.

RAF Challenge 2014 подржале су и бројне компаније, које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија CET, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", Сателит група, Gigatron shop, као и компаније: ComTrade, RSD,  Extreme, rootPlanet и издавачка кућа Portalibris.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079