RAF Challenge 2016

Завршено је финале осмог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2016", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда. Ученици су се такмичили у две категорије, а пристигло је преко 100 радова. У првој категорији је задатак био направити презентацију/анимацију на тему "Живот без рачунара", и друга, где су ученици на слободну тему могли да направе видео игру или апликативни програм. На финале такмичења позвано је 40 средњошколаца из Србије, а најбољи су данас освојили вредне награде.

Наградени у I категорији:

Друго место: Светлана Живанов, Техничка школа "Никола Тесла", Вршац - Награде: путовање (Сателит група), Norton антивирус,

Треће место: Андреја Симић, Техничка школа "Михајло Пупин", Инђија - Награде: екстерни хард диск, Norton антивирус.

finale raf 2

Награђени у II категорији:

Прво место: Стефан Стегић, Гимназија "Светозар Марковић", Суботица - Награде: лаптоп, антивирус NOD32, једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера”,

Друго место:  Андрија Јокановић, ИТХС, Београд - Награде: мобилни телефон, Norton антивирус,

Треће место:  Коста Марковић, Гимназија, Кљажевац - Награде: Cisco CCNA kurs (rootPlanet), Norton антивирус.

С лева на десно: Коста Марковић, Андрија Јокановић и Стефан Стегић.

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на RAF Challenge награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

Књажевачка гимназија,
Гимназија "Свети Сава", Београд,
Техничка школа "Михајло Пупин", Инђија.

Такмичење су подржале и бројне компаније, које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија ЦЕТ, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", затим: Сателит група, RSD,  Extreme, rootPlanet и издавачка кућа Portalibris.

Фотографије са финала погледајте у галерији.

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079