RAF Challenge 2019

Финале једанаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2019", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарски факултет из Београда одржано је 13.04.2019. године на Рачунарском факултету. Ученици су се такмичили у три категорије, а пристигло је преко 100 радова. У првој категорији задатак је био направити презентацију/анимацију на тему "Криптовалуте – техничке карактеристике и предности у односу на стандардни новац", друга, где су ученици на тему "Иновативна примена софтвера у спорту" могли да направе видео игру или апликативни програм и задатак у трећој категорији био је направити видео и аудио материјал на тему "Моја улица". На финале такмичења позвано је 32 средњошколца из Србије, а најбољи су освојили вредне награде.

RAF_06.jpg

Награђени у I категорији:

I место: Јефимија Најдић, Гимназија "Бора Станковић", Врање - Награде: таблет (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Анђела Лебовић, Хемијско – технолошка средња школа “Лазар Нешић”, Суботица - Награде: путовање (Сателит група), Нортон антивирус (RSD),

III место: Милош Милошевић, Електротехничка школа "Никола Тесла", Београд - Награде: екстерни хард диск (ЦЕТ), Norton антивирус (RSD).

RAF_01.jpg
Награђени такмичари у Првој категорији – Милош Милошевић, Анђела Лебовић и Јефимија Најдић

Награђени у II категорији:

I место: Марко Максимовић, Техничка школа, Чачак - Награде: лаптоп (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Андреа Ваштаг, Гимназија, Бечеј - Награде: мобилни телефон (ЦЕТ), Нортон антивирус (RSD),

III место: Ненад Бађевић, Техничка школа, Зајечар - Награде: JAVA основни курс или замена за стручну литературу (ЦЕТ), Norton антивирус (RSD).

RAF_05.jpg RAF_04.jpg
Марко Максимовић
Андреа Ваштаг
RAF_03.jpg
Ненад Бађевић

Награђени у III категорији:

I место: Алекса Ђорђевић, Електротехничка школа “Мија Станимировић”, Ниш - Награде: таблет (ЦЕТ), курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера),

II место: Љубица Марковић, Гимназија "Вук Караџић", Лозница - Награде: графичка табла (ЦЕТ), Нортон антивирус (RSD),

III место: Андрија Недић, Гимназија “Свети Сава”, Београд - Награде: курс "Web developer" или замена за стручну литературу (ЦЕТ), Нортон антивирус (RSD).

RAF_02.jpg
Награђени такмичари у Трећој категорији – Андрија Недић, Љубица Марковић и Алекса Ђорђевић

Школе које су мотивисале ученике да се пријаве у великом броју на РАФ Цхалленге награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

Медицинска школа "Стевица Јовановић", Панчево
Књажевачка гимназија, Књажевац
Техничка школа "Никола Тесла", Вршац

Такмичење су подржале и компаније које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења компанија ЦЕТ, медијски спонзор часопис "Свет компјутера", затим: Сателит група, RSD и Portalibris. Такмичење су медијски подржали и портали иСербиа и Канцеларија за младе града Београда.
Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079