RAF Challenge 2021

Финале тринаестог информатичког такмичења за ученике средњих школа "RAF Challenge 2021" ове године је због измењених околности одржано онлајн посредством платформе Zoom.

Svi_01.jpg     Svi_02.jpg

Такмичење у организацији Друштва математичара Србије и Рачунарског факултета из Београда одржано је 20. марта 2021. године.

Ученици су се такмичили у три категорије, а послато је преко 100 радова из 26 средњих школа. У првој категорији задатак је био направити презентацију на тему "Виртуелна и аугментативна реалност", друга, где су ученици на тему "Иновативна примена софтвера за развој вештине" могли да направе видео игру или апликативни програм и задатак у трећој категорији био је направити видео и аудио материјал на тему "Мој свет кроз интернет". На финале такмичења позван је 31 средњошколац, а најбољи су освојили вредне награде.

Награђени у Првој категорији:

Ognjena.jpg    nenad.jpg   Anđela.jpg

Огњена Петровић                                     Ненад Ранитовић                                     Анђела Ристић

I место: Огњена Петровић, трећи разред, Техничка школа “9. мај”, Бачка Паланка - Награде: таблет (CET), комплет стручне компјутерске литературе (CET), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера)

II место: Ненад Ранитовић, други разред, Шеста београдска гимназија, Београд - Награде: Bluetooth слушалице (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

III место: Анђела Ристић, први разред, “Бора Станковић”, Врање - Награде: екстерни хард диск (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

Награђени у Другој категорији:

Uroš.jpg    Andrija.jpg   Dimitrije.jpg

Урош Аксентијевић                                     Андрија Милатовић                                  Димитрије Цветковић

I место: Урош Аксентијевић, четврти разред, Прва крагујевачка гимназија, Крагујевац - Награде: лаптоп (CET), комплет стручне компјутерске литературе (CET), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера)

II место: Андрија Милатовић, трећи разред, ЕТШ “Никола Тесла”, Београд - Награде: мобилни телефон (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

III место: Димитрије Цветковић, четврти разред, ЕТШ “Мија Станимировић”, Ниш - Награде: комплет стручне компјутерске литературе (CET), Bitdefender antivirus (РСД)

Награђени у Трећој категорији:

Mladen.jpg    Luka_Mih.jpg   Milica.jpg

Младен Стојановић                                       Лука Михаиловић                                     Милица Стефановић

I место: Младен Стојановић, четврти разред, Техничка школа, Зајечар - Награде: таблет (CET), комплет стручне компјутерске литературе (CET), једногодишња претплата на часопис “Свет компјутера” (Свет компјутера)

II место: Лука Михаиловић, трећи разред, ЕТШ “Никола Тесла”, Београд - Награде: графичка табла (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

III место: Милица Стефановић, четврти разред, Шеста београдска гимназија, Београд - Награде: комплет стручне компјутерске литературе (CET), Bitdefender antivirus (RSD)

Школе из којих је највише ученика учествовало на такмичењу RAF Challenge 2021 награђене су комплетима компјутерске литературе, а то су:

Књажевачка гимназија

Гимназија у Прокупљу

Шеста београдска гимназија

Такмичење су подржале и компаније које су обезбедиле велики фонд награда за све финалисте. Генерални спонзор такмичења је компанија CET, потом часопис "Свет компјутера", RSD и Portalibris. Такмичење је медијски подржао и портал prijemni.rs.

Радови свих финалиста доступни су на следећим линковима:

ПРВА КАТЕГОРИЈА (презентације)

ДРУГА КАТЕГОРИЈА (програм)