ИТ ОпенДаyс 2010

IT Open Days 2010

У организацији Рачунарског факултета из Београда и Техничке школе „Никола Тесла“ из Шида, од 14. до 17. маја 2010. године, у просторијама Рачунарског факултета одржао се семинар „ИТ ОпенДаyс 2010“.

Семинару су присуствовали ученици средњих школа четворогодишњег образовног профила из Републике Србије, који су имали прилику да унапреде своје знање из области рачунарских технологија и комуникација. У савремено опремљеним кабинетима Рачунарског факултета предавачи су на интересантан и иновативан начин преносити знање учесницима семинара. „ИТ ОпенДаyс 2010“ је намењењ ученицима чије интересовање превазилази оквире наставних планова и програма. Циљеви семинара су едукација, промовисање образовања и стручно усавршавање младих људи, као и препознавање интелектуалних потенцијала учесника семинара. Поред предавања за учеснике семинара, организовано је и више округлих столова који су се бавити развојем и унапређењем информатичког друштва у Србији. Поред организатора и представника организација које су подржале семинара, учесници су били и бројни еминентни гости . Рачунарство снажно утиче на развој науке, технике, пословања, као и на све области стваралаштва. Подршку семинара пружили су: Народна канцеларија председника Републике Србије, Министарство за науку и технолошки развој, Скупштина општине Шид, Канцеларија за младе СО Шид, Мицрософт Србија, Орацле Ацадемy, Цисцо Сyстемс, МикроЕлектроника, Божић и синови, Белит. Слоган ИТ семинара „ИТ ОпенДаyс 2010“ је „Фор а беттер футуре…“.

Теме семинара:
- 4Г
- Будућност развоја информационих технологија
- Енглески језик у области информационих технологија и комуникација
- Индустријска аутоматизација и погонска технологија
- Информационе технологије у државној управи, просвети, индустрији…
- Информационо друштво – Где је ту Србија?
- ИТ образовање у Србији
- Мицрософт Ф#