Брилијантан успех студената Рачунарског факултета на највећем регионалном студентском такмичењу у Европи

Октобар, 2019.

Студенти Рачунарског факултета постигли су брилијантан успех освојивши треће место на највећем регионалном студентском такмичењу из информатике за Југоисточну Европу ICPC које је одржано у суботу 19. октобра у Букурешту у Румунији. У оштрој конкуренцији коју је чинио чак 101 тим из Југоисточне Европе, тим Рачунарског факултета кога су чинили Алекса Плавшић студент четврте године, Алекса Милисављевић студент друге године и Павле Мартиновић студент прве године, са лакоћом је успео да освоји треће место и на тај начин да се пласира у финале такмичења које ће се одржати у Москви крајем јуна 2020.године. Током пет сати колико је трајало такмичење тимови из Босне, Румуније, Бугарске, Украјине, Турске Грчке, Молдавије, Кипра и Србије решавали су 11 задатака из алгоритама и структура података. Из Србије такмичила су се 3 тима са Рачунарског факултета и 3 тима са Електротехничког факултета. Наш тим РАФ Penguins кога чине ова три сјајна момка заблистао је у свом пуном сјају оставивши далеко иза себе остале тимове из Србије, али и из осталих земаља које су се такмичиле. Све ово је доказ да најбољи студенти Србије долазе са РАФ-а! Са нестрпљењем чекамо такмичење у Москви и надамо се да ће наш тим засијати још јачим сјајем!

АЛЕКСА ПЛАВШИЋ НА ПРЕСТИЖНОМ ИНФОРМАТИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ CODEIT ОСВОЈИО ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО

Јун, 2019.

Алекса Плавшић студент Рачунарског факултета освојио је треће место у сениорској конкуренцији на престижном међународном такмичењу из програмирања CODEIT одржаном у Софији. Поред Алексе такмичари из Србије били су: Душко Обрадовић, професор сомборске гимназије, Виктор Лучић, ученик четвртог разреда сомборске гимназије и Немања Мајски, ученик седмог разреда основне школе из Сомбора који је у јуниорској конкуренцији освојио треће место.успех српск Резултати које су наши такмичари постигли су највећи их тимова на овом традиционалном такмичењу. О каквом успеху је реч, сведочи и чињеница да је од укупно 17 финалиста у Софији, Србија имала четири представника, а да се за место у финалу од октобра до маја, борило чак 183 учесника из 19 земаља. Одлазак наших програмера у Софију спонзорисао је Мицрософт Развојни Центар Србија, који већ више од 10 година на различите начине подржава учешће наших најталентованијих ученика и студената на бројним међународним такмичењима.

СТУДЕНТИ РАЧУНАРСКОГ ФАКУЛТЕТА ЈЕДИНИ ИЗ СРБИЈЕ НА ИНФОРМАТИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ У БЕЛОРУСИЈИ

Мај, 2019.

Студенти Рачунарског факултета у Београду били су једини учесници из Србије на међународном информатичком такмичењу одржаном на Белоруском државном универзитету у Минску у  Белорусији. Тим под називом "Thanks to MDCS" кога чине студенти Рачунарског факултета у Београду: Алекса Плавшић, Алекса Милисављевић и Владимир Миленковић студент Cambridge универзитета, први пут су учествовали на овом такмичењу и постигли завидни резултат освојивши трећу награду у веома оштрој конкуренцији. На ово престижно такмичење које се одржава девети пут студенти Рачунарског факултета отишли су уз подршку Microsoft-а. У квалификацијама је било 300 тимова, а у финалу 44 такмичарска тима. Током пет сати тимови окупљени, свако око свог рачунара решавали су 11 алгоритамских задатака. Поред тима са Рачунарског факултета у Београду као јединог представника из Србије, учествовали су тимови из Белорусије, Русије, Украјине, Таџикистана и Летоније.

СТУДЕНТИ Р СТУДЕНТИ РАФ-А НАСТАВЉАЈУ ДА НИЖУ УСПЕХЕ НА ЕЛЕКТРИЈАДИ 2019У ДА НИЖУ УСПЕХЕ НА ЕЛЕКТРИЈАДИ 2019

Мај, 2019.

Студенти Рачунарског факултета у Београду не престају да нижу успехе на Електријади 2019. У категорији : објектно оријентисано програмирање студенти Рачунарског факултета освојили су: Вукоман Стојановић у индивидуалном такмичењу треће место, а у екипном такмичењу четврто место освојили су : Стефан Живковић, Милутин Милићевић и Алекса Милисављевић , пето место освојила је екипа коју чине : Вукоман Стојановић, Богдан Бакарец, Стефан Максовић . На индивидуалном такмичењу из математике треће место освојио је  Алекса Милисављевић. Ове године освојено је треће место из стоног тениса. Ово је прва РАФ-ова медаља из спорта, а освојили су је : Стефан Бургић, Милан Митић и Душан Ивковић. Честитамо свим студентима који су Рачунарски факултет окитили овако великим бројем значајних успеха.

УСПЕСИ СТУДЕНАТА РАФ-А НА ЕЛЕКТРИЈАДИ 2019 СЕ НАСТАВЉАЈУ

Мај, 2019.

Након великог успеха који су студенти Рачунарског факултета постигли у категорији: алгоритми и структуре података што смо већ са поносом истакли, сада се дичимо новим успесима наших студената. Наиме тим Рачунарског факултета кога чине студенти: Никола Јовановић, Ђорђе Анђелковић и Михаило Вигњевић освојили су друго место на екипном такмичењу из информатике на Електријади 2019.

Један од чланова другопласиране екипе РАФ-а, студент Никола Јовановић индивидуално је постигао најбољи успех на такмичењу из информатике освојивши прво место. Честитамо нашим студентима и чекамо још лепих вести о њиховим успесима.

ДОМИНАЦИЈА СТУДЕНАТА РАФ-А НА ЕЛЕКТРИЈАДИ 2019

Мај, 2019.

Рачунарским факултетом у Београду одјекнуле су најбоље могуће вести које се на факултету могу чути. На Електријади 2019. у категорији алгоритми и структуре података студенти Рачунарског факултета били су најбољи! У екипном такмичењу студенти Рачунарског факултета у Београду освојили су прво и друго место оставивши иза себе тимове са Електротехничког факултета у Београду. Првопласирану екипу РАФ 1 чине студенти : Алекса Милисављевић, Никола Јовановић  и Богдан Бакарец. Друго место освојила је екипа РАФ 2 коју чине : Огњен Ђуричић, Филип Ћосовић и Стефан  Максовић.

У појединачном такмичењу, у истој категорији прво место освојио је Алекса Милисављевић студент Рачунарског факултета, друго место освојио је Никола Јовановић, студент Рачунарског факултета, треће место освојио је Огњен Ђуричић, такође студент Рачунарског факултета. Рачунарски факултет са поносом честита својим студентима на апсолутној доминацији у овој категорији и  на невероватном успеху!