АЛЕКСА ПЛАВШИЋ НА ПРЕСТИЖНОМ ИНФОРМАТИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ CODEIT ОСВОЈИО ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО

Јун, 2019.

Алекса Плавшић студент Рачунарског факултета, освојио је треће место у сениорској конкуренцији, на престижном међународном такмичењу из програмирања CODEIT, одржаном у Софији. Поред Алексе такмичари из Србије били су професор сомборске гимназије Душко Обрадовићученик четвртог разреда сомборске гимназије Виктор Лучић  и ученик седмог разреда основне школе из Сомбора Немања Мајски, који је у јуниорској конкуренцији освојио треће место. Резултати које су наши такмичари постигли су, до сада, највећи успех српских тимова на овом традиционалном такмичењу. О каквом успеху је реч, говори чињеница да је од укупно 17 финалиста у Софији, Србија имала четири представника, а да се за место у финалу, од октобра до маја, борило чак 183 учесника из 19 земаља. Одлазак наших програмера у Софију спонзорисао је Мицрософт Развојни Центар Србија, који већ више од 10 година, на различите начине подржава учешће наших, најталентованијих ученика и студената на бројним међународним такмичењима.