Изузетна знања из научних области, креативност и иновативност студенти РАФ-а су у најбољем светлу показали на многобројним такмичењима у земљи и иностранству. Посебно смо поносни на њихов рад, таленат и изванредне успехе који нас додатно мотивишу. И даље ћемо улагати максимум како бисмо их подржали на њиховом путу ка успеху!

ВИКТОР ЛУЧИЋ ОСВОЈИО ЈЕ ПРВО МЕСТО НА ПРЕСТИЖНОМ CODEIT ТАКМИЧЕЊУ

Јун, 2020.
Виктор Лучић, студент Рачунарског факултета, освојио је прво место у финалу у сениорској конкуренцији на престижном међународном такмичењу из програмирања CODEIT одржаном 14. јуна 2020. године. Ове године такмичење је одржано онлајн, а седиште координатора такмичења било је у Софији.

Поред Виктора у финалу су се такмичила још два студента са РАФ-а -  Алекса Плавшић и Новак Живанић, а укупно њих шесторо из Србије.

О каквом успеху је реч, сведочи и чињеница да је од укупно 23 финалиста, Рачунарски факултет имао чак три представника, а да се за место у финалу од октобра до маја, борило више од 100 учесника.