Списак стипендиста 2020/2021.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Михаило Трајковић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2020. ДТИ, пласман

2020. ДТМ, пласман

2019. СИО, 3. награда

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (Б), 2. награда

2017. ДТМ (Б), 1. награда

2017. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

2.

Иван Јевтић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ(А), пласман

2020. ДТФ, пласман

2019. ДТФ, 3. награда

2019. ДТИ, учешће

2018. ДТФ, учешће

2017. ДТФ, 3. награда

2017. ДТИ, похвала

2017. ДТМ (Б), похвала

РН или РИ

3.

Владан Васић

Гимназија Пирот

Пирот

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТИ (Б), 2. награда

2019. ДТМ (Б), 3. награда

2019. ДТФ (фермионска кат.), 1. награда

2018. ДТМ (Б), 2. награда

2018. ДТФ (фермионска кат.), 1. награда

2018. ДТИ (Б), учешће

2017. ДТМ (Б), 2. награда

2017. ДТФ (фермионска кат.), 2. награда

РН или РИ

4.

Младен Пузић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. МИО, бронзана медаља

2019. БОИ, бронзана медаља

2019. РМИ, златна медаља

2019. СИО, 2. награда

2019. ДТИ (А), 1. награда

2018. БОИ, бронзана медаља

2018. РМИ, сребрна медаља

2018. СИО, 2. награда

2018. ДТИ (А), 2. награда

2017. РМИ, бронзана медаља

2017. СИО, 2. награда

2017. ДТИ (Б), 1. награда

2016. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ

5.

Огњен Винчић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ОТИ (Б), 1. награда

2019. ДТИ (Б), 2. награда

2019. ДТФ, учешће

2018. СИО, учешће

2018. ДТИ (Б), 2. награда

2018. ДТФ, учешће

РН или РИ

6.

Милан Митрески

Шеста београдска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТМ (Б), пласман

2020. ДТФ (Бета категорија), пласман

2019. ДТФ (фермионска кат.), 3. награда

2019. ДТМ (Б) – Похвала

РИ

7.

Марко Никачевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ (А), пласман

2019. ДТИ (А), учешће

2018. СИО, 3. награда

2018. ДТИ (А), похвала

2017. ДТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

8.

Владан Цвјетковић

ЈУ Гимназија, Градишка

Градишка

2020. Олимпијада Инополис, учешће

2019. БХОИ, учешће

2019. РТИ, 4. место

2018. МИО, учешће

2018. БХОИ, 4. место

2018. РТИ, 1. место

2017. МИО, учешће

2017. БХОИ, 4. место

2017. РТИ, учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2020. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Павле Продановић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Велика Моштаница

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

2.

Филип Пајић

ЕТШ „Раде Кончар“, Београд

Степојевац

2020. ОТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

3.

Алекса Прокић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТМ (Б), пласман

РН или РИ

4.

Михаил Јованоски

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ, пласман

РН или РИ

5.

Марко Јовичић

Гимназија „Свети Сава“, Пожега

Пожега

2019. ДТИ, учешће

РН или РИ

6.

Игор Антонијевић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

7.

Сава Ивковић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (А), пласман

РН или РИ

8.

Владимир Зељковић

Пета београдска гимназија, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

9.

Андријана Дејковић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш

Ниш

2017. ДТИ, учешће

РН или РИ

10.

Алекса Шубарановић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

РН или РИ

11.

Душан Тишма

Девета гимназија “Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2020. ДТИ, пласман

РН или РИ

12.

Радосав Попадић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2020. ДТИ (Б), пласман

2019. ДТФ (фермионска кат.), учешће

2018. ДТФ (фермионска кат.), учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17.06.2020. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТП - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

БХОИ - БИХ информатичка олимпијада

РМИ - Румунски мастер из информатике

Списак стипендиста 2019/2020.

СПИСАК СТИПЕНДИСТА 2019/2020.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Лазар Крачуновић

Тринаеста београдска гимназија, Београд

Обреновац

2019. ДТМ (Б), учешће

2018. ДТМ (Б), 3. награда

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ

2.

Виктор Лучић

Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор

Сомбор

2019. СИО, 3. награда

2019. ДТИ (Б), 1. награда

2018. СИО, учешће

2018. ДТР (Б), 1. награда

2017. СИО, учешће

2017. ДТИ (Б), 2. награда

2016. ДТИ (Б), 3. награда

 

РН или РИ

 

 

3.

Димитрије Глибић

ЈУСШЦ „Иво Андрић“

Вишеград, Република Српска

2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 5. место

2018. БОИ, учешће

2018. ДТИ, 4. место

2018. РТИ, 2. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 2. место

2016. ДТИ, похвала

2016. РТИ, учешће

РН или РИ

4.

Иван Пешић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. ДТИ (А), учешће

2019. ДТМ (А), учешће

2018. ДТИ (А), учешће

2018. ДТМ (А), учешће

2017. СИО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 3. награда

2017. ДТМ (А) , 3. награда

2016. ДТИ (А) , 2. награда

2016. ДТМ (А), 3. награда

2014. ДТМ (А), 1. награда

РИ

5.

Никола Грујић

ЈУСШЦ „Вук Караџић“

Лопаре, Република Српска

2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 2. место

2018. ДТИ, учешће

2018. РТИ, похвала

2017. БОИ, учешће

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, учешће

2015. ДТИ, учешће

2015. РТИ, учешће

РН или РИ

6.

Александар Шмигић

Десета гимназија „Михајло Пупин“, Београд

Београд

2019. ДТИ, (Б) 2. награда

РН или РИ

7.

Марина Васиљевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (А) , похвала

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), учешће

2017. ДТМ (А), похвала

2016. СМО, учешће

2016. ДТМ (А), 2. награда

2015. ЈБОИ, учешће

2015. ЈБМО, учешће

РИ

8.

Катарина Кривокућа

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. СМО, учешће

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), похвала

2018. ДТИ (А), учешће

2017. ДТМ (А), 3. награда

2016. ДТИ (А), 3. награда

2016. ДТМ (А), учешће

2015. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ

9.

Новак Живанић

Гимназија “Свети Сава”, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ

10.

Андрија Кековић

Гимназија Крушевац

Крушевац

2019. ДТФ, 3. награда

2019. ДТМ (Б), похвала

2018. ДТФ, похвала

2017. ДТФ, 2. награда

РИ

11.

Павле Мартиновић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. Жаутиковска МИО,

  златна медаља

2019. ММО, члан екипе

2019. БМО, сребрна медаља

2019. СИО, 2. награда

2019. СМО, 1. награда

2019. ДТИ (А), 2. награда

2019. ДТМ (А), 1. награда

2018. МИО, сребрна медаља

2018. ММО, златна медаља

2018. МЈТИ, сребрна медаља

2018. СМО, 1. награда

2018. ДТИ (А), 1. награда

2018. ДТМ (А), 1. награда

2017. ММО, сребрна медаља

2017. МЈТИ, бронзана медаља

2017. РМИ, бронзана медаља

2017. СМО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 2. награда

2017. ДТМ (А), 1. награда

2016. СМО, 3. награда

2016. ДТИ (А), 2. награда

2016. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ

12.

Емилија Стојановић

Девета гимназија ,,Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2019. ДТМ (Б), 2. награда

2018. ДТМ (Б), учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ

13.

Лазар Премовић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2019. ДТИ (А), 3. награда

РН или РИ

14.

Лазар Корсић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, 2. награда

2019. ДТИ (А), 1. награда

2018. БМО, 3. награда

2018. СИО, 2. награда

2018. СМО, 3. награда

2018. МЈТИ, бронзана медаља

РН или РИ

15.

Стево Митрић

ЈУСШЦ “Вук Караџић”

Лопаре, Република Српска

2019. РТИ, 1. место

2018. МИО, учешће

2018. ДТИ, 2. место

2018. РТИ, 1. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 1. место

2016. ДТИ, учешће

2015. ЈБОИ, учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Бојан Горетић

Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор

Сомбор

2018. ДТР (Б), учешће

РН или РИ

2.

Ива Тулимировић

Четрнаеста београдска гимназија, Београд

Београд

2016. ДТФ, 3. награда

РИ

3.

Алекса Ђокић

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

4.

Александар Крстић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

2018. ДТР (Б), учешће

РН или РИ

5.

Никола Маринковић

ЕТШ “Никола Тесла”, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

6.

Филип Дробњаковић

Средња школа Нова Варош

Нова Варош

2019. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТМ (Б), 3. награда

2016. ДТМ (Б), учешће

РИ

7.

Михаило Алексић

Математичка гимназија, Београд

Смедеревска Паланка

2019. ДТФ, учешће

2017. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТИ (Б), 3. награда

2016. ДТФ, 3. награда

РН или РИ

8.

Миљан Илић

Гимназија “Бора Станковић”, Врање

Врање

2018. ДТР (Б), учешће

РИ

9.

Никола Ристић

Математичка гимназија, Београд

Ниш

2019. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТР - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

МЈНО - Међународна јуниорска научна олимпијада

МЈТИ - Међународни јесењи турнир из информатике

МЈТИ - Румунски мастер из информатике

Списак стипендиста 2018/2019.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Ђорђе Анђелковић

Гимназија „Светозар Марковић“

Ниш

2018. СИО учешће

2018. ДТИ (А) 2. награда

2017. ДТИ (А) учешће

2016. СИО учешће

2016. ДТИ (А) 3. награда

2015. СИО, 2. награда

2015. ДТИ(Б) 3. награда

РН или РИ

2.

Слободан Јенко

Математичка гимназија

Београд

2018. СИО учешће

2018. ДТИ (А) 2. награда

2017. СИО учешће

2017. ДТИ (А) 2. награда

2017. ДТФ учешће

2016. СИО учешће

2016. ДТИ (А) 2. награда

2016. ДТМ учешће

2015. ЈСИО 2. награда

2015. ДТИ (Б) 1. награда

2015. ДТМ учешће

РН или РИ

3.

Жељко Марковић

Електро-Саобраћајна Техничка школа“Никола Тесла“

Краљево

2018. СИО учешће

2018. ДТИ (Б) 1. награда

2018. ДТМ учешће

2017. СИО учешће

2017. ДТИ (Б) 1. награда

2017. ДТМ (Б) 3. награда

2016. ДТИ (Б) 2. награда

2015. ДТФ 2. награда

РН или РИ

4.

Михаило Крсмановић

Гимназија Крушевац

Крушевац

2018. СИО учешће

2018. ДТИ (Б) 1. награда

2017. ДТИ (Б) 3. награда

2016. ДТИ (Б) 3. награда

2015. ДТИ (Б) 3. награда

РН или РИ

5.

Алекса Милосављевић

Математичка гимназија

Београд

2018. МИО, члан екипе

2018. СИО 1. награда

2018. ДТИ (А) 1. награда

2018.бронзана медаља,Жаутиковска МИО

2017. СИО 2. награда

2017. ДТИ (А) 1. награда

2017.бронзана медаља,Жаутиковска МИО

2017. сребрна медаља, МТИ

2017. бронзана медаља, МИИ

2016. СИО 2. награда

2016. ДТИ (А) 1. награда

РН или РИ

6.

Михаило Милићевић

Шеста београдска гимназија

Београд

2018. ДТИ (Б) похвала

2017. ДТИ(Б) 2. награда

2016. ДТИ(Б) 2. награда

2015. ДТИ(Б) 3. награда

РН или РИ

7.

Драго Шмитран

Техничка школа 

Градишка

2018. ДТИ БиХ - учешће

2018. РТИ 1. место

2017. ДТИ БиХ – учешће

2017. РТИ – учешће

РН или РИ

8.

Јован Павловић

Гимназија „Јован Јовановић Змај“

Нови Сад

2018. СИО 3. награда

2018. ДТИ (А) похвала

2018. ДТМ (А) учешће

2017. ДТМ (А) похвала

2016. ДТМ (А) учешће

2015. ДТМ (А) учешће

2015. ДТФ учешће

РН или РИ

9.

Анђела Илић

Гимназија

Лесковац

2018. ДТМ (Б) похвала

2016. ДТМ (Б) похвала

2015. ДТФ 3. награда

РИ

10.

Филип Ћосовић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2018. СИО 2. награда

2018. ДТИ (А) 1. награда

2017. СИО 2. награда

2017. ДТИ (А) 2. награда

2015. СИО учешће

2015. ДТИ (Б) 1. награда

2015. ДТМ (А) похвала

РН или РИ

11.

Петар Никић

Рачунарска гимназија

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

РН или РИ

12.

Никола Крстић

ЕТШ “Никола Тесла”

Београд

Паметна рукавица за слепе и слабовиде

РН или РИ


Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 14.06.2018. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

Р. бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Стефан Максовић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2017. ДТИ (А) учешће

РН или РИ

2.

Андрија Жарчанин

ЕСТШ “Никола Тесла“

Краљево

2018. ДТИ (Б) похвала

РН или РИ

3.

Христина Николић

Гимназија

Пирот

2018. ДТМ (Б) учешће

2015. ДТФ похвала

2015. ДТМ (Б) учешће

РИ

4.

Јован Павловић

Земунска гимназија

Београд

2017. ДТИ (Б) похвала

РН или РИ

5.

Лазар Рашковић

Машинско-електротехничка школа “Гоша“

Смедеревска Паланка

2018. ДТИ (Б) учешће

РН или РИ

6.

Лазар Миладиновић

Гимназија

Крушевац

2018. ДТИ (Б) похвала

2017. ДТИ (Б) учешће

РН или РИ

7.

Марко Недељковић

Гимназија „Вук Караџић“

Трстеник

2018. ДТИ (Б) учешће

РН или РИ

8.

Михаило Ранђелковић

Гимназија

Параћин

2018. ДТИ (Б) учешће

РН или РИ

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 15.06.2017. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Легенда : 

МИО - Међународна информатичка олимпијада
ММО - Међународна математичка олимпијада
МФО - Међународна физичка олимпијада
МЈНО - Међународна јуниорска научна олимпијада
БОИ - Балканска информатичка олимпијада
БМО - Балканска математичка олимпијада
ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада
ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада
СИО - Српска информатичка олимпијада
СМО - Српска математичка олимпијада
СФО - Српска физичка олимпијада
ДТИ - Државно такмичење из информатике
ДТМ - Државно такмичење из математике
ДТФ - Државно такмичење из физике
РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)
ДТИ БиХ - Државно такмичење из информатике Босне и Херцеговине
МТИ - Међународни  јесењи турнир из информатике, Шумен, Бугарска
МИИ - Мастер из информатике, Румунија

 

Списак стипендиста 2017/2018.

 

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке
РИ - Рачунарско инжењерство

Бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Никола Новарлић

ЈУ „Гимназија Прњавор“

Прњавор, БиХ

2017. ДТИ, 2. награда

2017. РТИ, 3. награда

2016. ДТИ, учешће

2016. РТИ, 1. награда

2015. ДТИ, учешће

2015. РТИ, 1. награда

РН или РИ

2.

Михајло Стефановић

Гимназија Лесковац

Лесковац

2017. ДТИ (Б), 3. награда

2016. ДТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

3.

Александар Љамзин

Четврта гимназија, Београд

Београд

2017. ДТИ (А), 3. награда

2016. СИО, учешће

2016. ДТИ (А), 1. награда

2016. ДТМ (Б), 3. награда

2015. СИО, учешће

2015. ДТИ (А), 3. награда

2015. ДТМ (Б), учешће

2014. ДТИ (Б), похвала

РН или РИ

4.

Светислав Гајић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2017. ДТИ (А), учешће

2016. ДТИ (А), 3. награда

2016. ДТФ, похвала

2015. ДТИ (А), учешће

2014. ДТФ, похвала

2014. ЈБОИ, 3. награда

2014. ДТИ (Б), учешће

2014. ДТФ, учешће

РН или РИ

5.

Јована Ивановић

Гимназија „Урош Предић“, Панчево

Панчево

2016. ДТФ, 2. награда

2015. ДТФ, 3. награда

2014. ДТФ, 3. награда

РИ

6.

Филип Весовић

Математичка гимназија, Београд

Чача

2017. МИО, члан екипе

2017. Зхаутyков МИО, бронзана медаља

2017. СИО, 1. награда

2017. ДТИ (А), 1. награда

2016. СИО, 3. награда

2016. ДТИ (А), 1. награда

2016. турнир у програмирању, Казањ,            2. награда

2015. Зхаутyков МИО, бронзана медаља

2015. СИО, 2. награда

2015. ДТИ (А), 2. награда

2015. турнир у програмирању, Казањ,             2. награда

2015. Румунија Мастер из информатике,

         бронзана медаља

2014. ЈБОИ, златна медаља

2014. СИО, 3. награда

2014. ЈСИО, 1. награда

2014. ДТИ (Б), 1. награда

2014. Румунија Мастер из информатике,

         сребрна медаља

2013. ЈБОИ, бронзана медаља

2013. Међународни турнир из информатике Бугарска, 3. награда

РН или РИ

7.

Коста Грујичић

Математичка гимназија, Београд

Нови Београд

2017. СИО, 3. награда

2017. ДТИ (А), 1. награда

2016. СИО, 3. награда

2016. ДТИ (А), 3. награда

РН или РИ

8.

Вук Вуковић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2017. ДТИ (А), учешће

2016. ДТФ, 2. награда

2016. ДТИ (А), учешће

2015. ДТФ, похвала

2015. ДТИ (А), учешће

РИ

9.

Ђорђе Васиљевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2017. ДТИ (А), похвала

2015. ДТФ, учешће

2014. ДТИ (Б), 3. награда

РИ

10.

Никола Булатовић

Гимназија „Урош Предић“, Панчево

Панчево

2017. ДТМ (Б), 1. награда

2016. СМО, учешће

2016. ДТМ (Б), 1. награда

2015. ДТМ (Б), 2. награда

2014. ДТМ (Б), 1. награда

РИ

11.

Огњен Арсенијевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2017. СИО, 3. награда

2017. ДТИ (А), 3. награда

2016. ДТИ (А), учешће

2015. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

12.

Андрија Колић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш

Ниш

2017. СИО, 3. награда

2017. ДТИ (А), 2. награда

2015. ДТИ (А), 3. награда

РН или РИ

13.

Милоје Ђукановић

Гимназија „Вук Караџић“, Лозница

Лозница

2016. МФО, бронзана медаља

2016. СФО, 2. награда

2016. ДТФ, 1. награда

2016. ДТМ (Б), учешће

2015. ДТФ, 2. награда

2014. ДТФ, 1. награда

2014. Румунија Мастер из физике,                    сребрна медаља

2013. ДТФ, 1. награда

2012. МЈНО, бронзана медаља

РИ

14.

Никола Митић

Неготинска гимназија

Неготин

2016. ДТИ (Б), 3. награда

РН или РИ

15.

Јелена Ђоковић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2015. ДТМ (Б), 3. награда

2014. ДТМ (Б), 1. награда

РИ

16.

Дејана Мандић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

2017. Ђак генерације Рачунарске                    гимназије

2017. ДТМ (Б), 2. награда

2016. ДТМ (Б), похвала

2015. ДТМ (Б), 3. награда

2014. ДТМ (Б), 2. награда

РН или РИ

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 15.06.2017. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету:

Бр.

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Стефан Живковић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш

Власотинце

2017. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

2.

Ксенија Булатовић

Гимназија Краљево

Краљево

2017. ДТИ (А), похвала

2014. ДТФ, учешће

РН или РИ

3.

Филип Петровић

ЕТШ „Раде Кончар“, Београд

Београд

2017. ДТИ (Б), похвала

РН или РИ

4.

Стефан Бурсцхер

ЕТШ „Раде Кончар“, Београд

Кучево

2017. ДТИ (Б), учешће

2016. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

5.

Лука Бојовић

Гимназија, Краљево

Краљево

2016. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

6.

Виктор Мајсторовић

Гимназија, Краљево

Краљево

2017. ДТИ (А), похвала

РН или РИ

7.

Момир Аџемовић

Гимназија, Краљево

Краљево

2017. ДТИ (А), учешће

 

РН или РИ

8.

Ђорђевић Данило

Гимназија Лесковац

Лесковац

2016. ДТМ (Б), учешће

2014. ДТФ, учешће

РИ

9.

Мартин Цвијовић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2017. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

 Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 15.06.2017. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

 

Легенда:

МИО - Међународна информатичка олимпијада
ММО - Међународна математичка олимпијада
МФО - Међународна физичка олимпијада
МЈНО - Међународна јуниорска научна олимпијада
БОИ - Балканска информатичка олимпијада
БМО - Балканска математичка олимпијада
ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада
ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада
СИО - Српска информатичка олимпијада
СМО - Српска математичка олимпијада
СФО - Српска физичка олимпијада
ДТИ - Државно такмичење из информатике
ДТМ - Државно такмичење из математике
ДТФ - Државно такмичење из физике
РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

Списак стипендиста 2016/2017.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Петар Вуковић

Математичка гимназија Београд

2016. ДТИ (А), учешће

2015. ДТИ (А), учешће

2015. - ДТФ, II награда

2014. ДТФ, III награда

2013. ДТФ, II награда

Рачунарско инжењерство

2.

Милош Обрадовић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш Ниш

2016. ДТИ (А), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

3.

Михаило Булајић

Рачунарска гимназија Београд

2015. ДТИ (А), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

4.

Ђорђе Ђелић

Гимназија „Бора Станковић“, Врање Врање

2016. ДТМ (Б), похвала

2016. ДТИ (Б), учешће

2015. ДТМ (Б), III награда

2013. ДТМ (Б), I награда

Рачунарско инжењерство

5.

Стефан Ножинић

Техничка школа Шабац Шабац

2016. ДТИ (Б), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

6.

Никола Тасић

Рачунарска гимназија Врчин

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2016. ДТФ, II награда

2015. ДТФ, III награда

2013. ДТФ, II награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

7.

Кристиан Живковић

ЕТШ „Раде Кончар“ Београд, Винча

2016. ДТИ (Б), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

8.

Бранко Фулурија

ЈУСШЦ „Иво Андрић“ Вишеград, БиХ

2016. ДТИ, учешће

2016. РТИ, II награда

2015. БОИ, учешће (члан тима БиХ)

2015. ДТИ, VI место

2015. РТИ, I награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

9.

Михаило Вигњевић

Гимназија у Крушевцу Крушевац

2016. ДТИ (Б), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

10.

Катарина Панић

Гимназија у Крушевцу Трстеник

2015. ДТИ (Б), III награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

11.

Коста Бизетић

Математичка гимназија Београд

2016. СИО, учешће

2016. ДТИ (А), III награда

2015. СИО, II награда

2015. СМО, III награда

2015. ДТИ (А), II награда

2015. ДТМ (А), II награда

2014. ДТМ (А), II награда

2014. ДТФ (А), II награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

12.

Лука Вукелић

Математичка гимназија Београд

2016. МИО, члан екипе

2016. БОИ, члан екипе

2016. СИО, II награда

2016. ДТИ (А), II награда

2016. ДТМ (А), III награда

2015. СИО, III награда

2015. СМО, II награда

2015. ДТИ (А), II награда

2015. ДТФ (А), II награда

2014. ММО, II награда

2014. СИО, III награда

2014. СМО, II награда

2014. ДТИ (А), II награда

2014. ДТМ (А), I награда

2014. ДТФ (А), III награда

2013. ДТМ (А), I награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

13.

Алекса Плавшић

Прва крагујевачка гимназија Крагујевац

2016. СИО, III награда

2016. ДТИ (А), II награда

2015. СИО, учешће

2015. ДТИ (А), II награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

14.

Марина Ивановић

Математичка гимназија Крушевац

2016. СИО, учешће

2016. ДТИ (А), III награда

2016. ДТФ (А), III награда

2015. ДТФ (А), II награда

2014. ДТФ (А), II награда

2013. ДТФ (А), II награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

15.

Ненад Баук

Математичка гимназија Београд

2016. МИО - члан екипе

2016. СИО, I награда

2016. ДТИ (А), I награда

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17. 06. 2016. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету:

 

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Марко Срећковић

Пожаревачка гимназија

Пожаревац

2015. ДТИ (Б), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

2.

Никола Тачић

Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш

Књажевац

2016. ДТИ (А), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

3.

Милош Милуновић

ЕСТШ „Никола Тесла“

Краљево

2016. ДТИ (Б), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

4.

Филип Стаменковић

Рачунарска гимназија

Београд

2013. ДТФ, III награда

Рачунарско инжењерство

5.

Богдан Ћирић

Гимназија у Лесковцу

Лесковац

2016. ДТИ (Б), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

6.

Марко Матовић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

2016. ДТИ (А), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство

7.

Лука Ђурић

Средња школа „Доситеј“

Београд

2016. ДТИ (А), учешће

Рачунарске науке или Рачунарско инжењерство 


Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 17. 06. 2016. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

Легенда:

МИО - Међународна информатичка олимпијада
ММО - Међународна математичка олимпијада
БОИ - Балканска информатичка олимпијада
БМО - Балканска математичка олимпијада
СИО - Српска информатичка олимпијада
СМО - Српска математичка олимпијада
СФО - Српска физичка олимпијада
ДТИ - Државно такмичење из информатике
ДТМ - Државно такмичење из математике
ДТФ - Државно такмичење из физике
РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

Списак стипендиста 2015/2016.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

 

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Никола Јовановић

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас“

Београд

 2015. - ДТИ, III награда

 2014. - ДТИ, III награда

 2013. - ДТМ, III награда

 

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

2.

Вукоман Стојановић

Гимназија 

Крушевац

 2015. - СИО, учешће

 2015. - ДТИ, II награда

 2014. - ДТИ, учешће

 2013. - ДТИ, похвала

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

3.

Лука Булатовић

Прва београдска гимназија
Београд

Београд 

 2015. - ДТМ, похвала 

 2013. - ДТМ, II награда

 2012. - ДТФ, II награда 

 Рачунарско инжењерство

4.

Војин Пупавац

Рачунарска гимназија

Београд

 2015. - ДТИ, III награда

 2013. - ДТИ, учешће

 2013. - ДТФ, III награда

 2012. - ДТФ, III награда 

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

5.

Максим Стокић

Математичка гимназија

Београд

 2014. - ММО, бронзана                   медаља

 2014. - БМО, бронзана                  медаља 

 2014. - СМО, I награда

 2014. - ДТМ, II награда

 2013. - ММО, сребрна                     медаља

 2013. - БМО, златна                       медаља

 2013. - СМО, I награда

 2013. - ДТМ, II награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

6.

 Душан Мандић

Гимназија „Вељко Петровић“

Сомбор

 2015. - ДТИ, III награда

 2013. - ДТИ, похвала

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

7.

 Радоица Драшкић

Шабачка гимназија

Шабац

 2015. - МФО, члан екипе

 2015. - СФО, II награда

 2015. - СМО, похвала

 2015. - СИО, учешће

 2015. - ДТИ, II награда

 2015. - ДТМ, I награда

 2015. - ДТФ, I награда

 2014. - СМО, учешће

 2014. - ДТМ, I награда

 2014. - ДТФ, I награда

 2013. - ДТМ, I награда

 2013. - ДТФ, II награда

 2012. - ДТМ, II награда

 2012. - ДТФ, III награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

8.

 Игор Баковић

Прва крагујевачка гимназија

Крагујевац

 2015. - ДТИ, учешће

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

9.

 Огњен Ђуричић

Математичка гимназија

Београд

 2015. - СИО, III награда

 2015. - ДТИ, III награда

 2014. - СИО, III награда

 2014. - ДТИ, III награда

 2013. - ДТИ, похвала

 2012. - ДТИ, похвала

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

10.

 Давид Давидовић

Математичка гимназија

 Београд

 2015. - ДТИ, III награда

 2014. - ДТИ, похвала

 2012. - ДТИ, II награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

11.

 Никола Јовановић

Математичка гимназија

Београд

 2015. - МИО, члан екипе

 2015. - БОИ, члан екипе

 2015. - СИО, II награда

 2015. - ДТИ, II награда

 2015. - СМО, III награда

 2015. - ДТМ, похвала

 2014. - СИО, III награда

 2014. - ДТИ, II награда

 2014. - ДТМ, похвала

 2013. - СМО, III награда

 2013. - СИО, учешће

 2013. - ДТИ, I награда

 2013. - ДТМ, III награда

 2012. - СИО, учешће

 2012. - ДТИ, II награда

 2012. - ДТМ, III награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

12.

Никола Спасић

Гимназија „Светозар Марковић“

Ниш

 2014. - СМО, III награда

 2014. - ДТМ, III награда

 2012. - ДТМ, III награда

 Рачунарско инжењерство

13.

Ана Жегарац

Рачунарска гимназија

Београд

 2015. - Ђак генерације          Рачунарске гимназије

 2013. - ДТМ, II награда

 2013. - ДТФ, III награда

 2012. - ДТМ, III награда

 2012. - ДТФ, II награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 19. 06. 2015. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету:

 

 

Име и презиме

Школа

Место

Такмичења

За студијски програм

1.

Стефан Бургић

Гимназија Крушевац

Крушевац

 2015. - ДТИ, учешће

 2014. - ДТИ, учешће

 2013. - ДТИ, похвала

 2012. - ДТИ, учешће

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

2.

Лука Главоњић

Гимназија Чачак

Чачак

 2015. - ДТИ, учешће

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

3.

Немања Недељковић

Шабачка гимназија

Шабац

 2015. - ДТИ, учешће

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

4.

Вукашин Вученовић

ЕТШ „Земун“

Београд

 2014. - ДТИРЦТ, III                       награда

 Рачунарске науке или

 Рачунарско инжењерство

5.

Александар Миодраговић

Гимназија Краљево

Врњачка Бања

 2015. - ДТМ, учешће

 2014. - ДТМ, учешће

 2013. - ДТМ, похвала

 2012. - ДТМ, учешће

 Рачунарско инжењерство

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 19. 06. 2015. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис.

Легенда:

МИО - Међународна информатичка олимпијада
ММО - Међународна математичка олимпијада
БОИ - Балканска информатичка олимпијада
БМО - Балканска математичка олимпијада
СИО - Српска информатичка олимпијада
СМО - Српска математичка олимпијада
СФО - Српска физичка олимпијада
ДТИ - Државно такмичење из информатике
ДТМ - Државно такмичење из математике
ДТФ - Државно такмичење из физике
ДТИРЦТ - Државно такмичење из информатике Републичког центра за таленте