Списак стипендиста 2019/2020.

СПИСАК СТИПЕНДИСТА 2019/2020.

Ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

РН - Рачунарске науке

РИ - Рачунарско инжењерство

 

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Лазар Крачуновић

Тринаеста београдска гимназија, Београд

Обреновац

2019. ДТМ (Б), учешће

2018. ДТМ (Б), 3. награда

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ

2.

Виктор Лучић

Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор

Сомбор

2019. СИО, 3. награда

2019. ДТИ (Б), 1. награда

2018. СИО, учешће

2018. ДТР (Б), 1. награда

2017. СИО, учешће

2017. ДТИ (Б), 2. награда

2016. ДТИ (Б), 3. награда

 

РН или РИ

 

 

3.

Димитрије Глибић

ЈУСШЦ „Иво Андрић“

Вишеград, Република Српска

2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 5. место

2018. БОИ, учешће

2018. ДТИ, 4. место

2018. РТИ, 2. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 2. место

2016. ДТИ, похвала

2016. РТИ, учешће

РН или РИ

4.

Иван Пешић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. ДТИ (А), учешће

2019. ДТМ (А), учешће

2018. ДТИ (А), учешће

2018. ДТМ (А), учешће

2017. СИО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 3. награда

2017. ДТМ (А) , 3. награда

2016. ДТИ (А) , 2. награда

2016. ДТМ (А), 3. награда

2014. ДТМ (А), 1. награда

РИ

5.

Никола Грујић

ЈУСШЦ „Вук Караџић“

Лопаре, Република Српска

2019. ДТИ, пласман

2019. РТИ, 2. место

2018. ДТИ, учешће

2018. РТИ, похвала

2017. БОИ, учешће

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, учешће

2015. ДТИ, учешће

2015. РТИ, учешће

РН или РИ

6.

Александар Шмигић

Десета гимназија „Михајло Пупин“, Београд

Београд

2019. ДТИ, (Б) 2. награда

РН или РИ

7.

Марина Васиљевић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (А) , похвала

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), учешће

2017. ДТМ (А), похвала

2016. СМО, учешће

2016. ДТМ (А), 2. награда

2015. ЈБОИ, учешће

2015. ЈБМО, учешће

РИ

8.

Катарина Кривокућа

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. СМО, учешће

2019. ДТИ (А), 3. награда

2019. ДТМ (А), похвала

2018. ДТМ (А), похвала

2018. ДТИ (А), учешће

2017. ДТМ (А), 3. награда

2016. ДТИ (А), 3. награда

2016. ДТМ (А), учешће

2015. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ

9.

Новак Живанић

Гимназија “Свети Сава”, Београд

Београд

2019. СИО, учешће

2019. ДТИ (Б), 2. награда

РН или РИ

10.

Андрија Кековић

Гимназија Крушевац

Крушевац

2019. ДТФ, 3. награда

2019. ДТМ (Б), похвала

2018. ДТФ, похвала

2017. ДТФ, 2. награда

РИ

11.

Павле Мартиновић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. Жаутиковска МИО,

  златна медаља

2019. ММО, члан екипе

2019. БМО, сребрна медаља

2019. СИО, 2. награда

2019. СМО, 1. награда

2019. ДТИ (А), 2. награда

2019. ДТМ (А), 1. награда

2018. МИО, сребрна медаља

2018. ММО, златна медаља

2018. МЈТИ, сребрна медаља

2018. СМО, 1. награда

2018. ДТИ (А), 1. награда

2018. ДТМ (А), 1. награда

2017. ММО, сребрна медаља

2017. МЈТИ, бронзана медаља

2017. РМИ, бронзана медаља

2017. СМО, 2. награда

2017. ДТИ (А), 2. награда

2017. ДТМ (А), 1. награда

2016. СМО, 3. награда

2016. ДТИ (А), 2. награда

2016. ДТМ (А), 2. награда

РН или РИ

12.

Емилија Стојановић

Девета гимназија ,,Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2019. ДТМ (Б), 2. награда

2018. ДТМ (Б), учешће

2016. ДТМ (Б), похвала

РИ

13.

Лазар Премовић

Рачунарска гимназија, Београд

Београд

Ђак генерације Рачунарске гимназије

2019. ДТИ (А), 3. награда

РН или РИ

14.

Лазар Корсић

Математичка гимназија, Београд

Београд

2019. СИО, 2. награда

2019. ДТИ (А), 1. награда

2018. БМО, 3. награда

2018. СИО, 2. награда

2018. СМО, 3. награда

2018. МЈТИ, бронзана медаља

РН или РИ

15.

Стево Митрић

ЈУСШЦ “Вук Караџић”

Лопаре, Република Српска

2019. РТИ, 1. место

2018. МИО, учешће

2018. ДТИ, 2. место

2018. РТИ, 1. место

2017. ДТИ, учешће

2017. РТИ, 1. место

2016. ДТИ, учешће

2015. ЈБОИ, учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили стипендију за четворогодишње бесплатно школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

Ученици који су добили делимичну стипендију (попуст од 50%) за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету (по редоследу пријављивања):

 

р.

бр.

име и презиме

школа

место

такмичења

За студијски програм

1.

Бојан Горетић

Гимназија „Вељко Петровић“, Сомбор

Сомбор

2018. ДТР (Б), учешће

РН или РИ

2.

Ива Тулимировић

Четрнаеста београдска гимназија, Београд

Београд

2016. ДТФ, 3. награда

РИ

3.

Алекса Ђокић

Девета гимназија „Михаило Петровић Алас”, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

4.

Александар Крстић

ЕТШ „Никола Тесла“, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

2018. ДТР (Б), учешће

РН или РИ

5.

Никола Маринковић

ЕТШ “Никола Тесла”, Београд

Београд

2019. ДТИ (Б), учешће

РН или РИ

6.

Филип Дробњаковић

Средња школа Нова Варош

Нова Варош

2019. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТМ (Б), 3. награда

2016. ДТМ (Б), учешће

РИ

7.

Михаило Алексић

Математичка гимназија, Београд

Смедеревска Паланка

2019. ДТФ, учешће

2017. ДТМ (Б), похвала

2017. ДТФ, учешће

2016. ДТИ (Б), 3. награда

2016. ДТФ, 3. награда

РН или РИ

8.

Миљан Илић

Гимназија “Бора Станковић”, Врање

Врање

2018. ДТР (Б), учешће

РИ

9.

Никола Ристић

Математичка гимназија, Београд

Ниш

2019. ДТИ (А), учешће

РН или РИ

 

Позивају се ученици који су добили попуст од 50% за четворогодишње школовање на Рачунарском факултету да се упишу до 13.06.2019. године од 10 до 16 часова. Документа потребна за упис

 

МИО - Међународна информатичка олимпијада

ММО - Међународна математичка олимпијада

МФО - Међународна физичка олимпијада

БОИ - Балканска информатичка олимпијада

БМО - Балканска математичка олимпијада

ЈБОИ - Јуниорска балканска информатичка олимпијада

ЈБМО - Јуниорска балканска математичка олимпијада

СИО - Српска информатичка олимпијада

СМО - Српска математичка олимпијада

СФО - Српска физичка олимпијада

ДТИ - Државно такмичење из информатике

ДТР - Државно такмичење из рачунарства

ДТМ - Државно такмичење из математике

ДТФ - Државно такмичење из физике

РТИ - Републичко такмичење из информатике (Република Српска)

МЈНО - Међународна јуниорска научна олимпијада

МЈТИ - Међународни јесењи турнир из информатике

МЈТИ - Румунски мастер из информатике

Рачунарски факултет Рачунарски факултет 011-33-48-079