Потенцијални стипендисти Рачунарског факултета 2011/2012

Рачунарски факултет сваке године даје десет до петнаест стипендија за бесплатно студирање најбоље пласираним матурантима на Српској информатичкој олимпијади. Будући да последњих година већи број најбољих информатичара одлази у иностранство, а и да се ове године на Српску информатичку олимпијаду пласирало само девет матураната, Рачунарски факултет, поред ових девет матураната,  позива  још осамнаест најбоље пласираних информатичара на државном такмичењу да конкуришу за стипендије Рачунарског факултета:

 

Матуранти који су добили стипендије:

 

  • Душан Здравковић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Никола Стевановић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Никола Смиљковић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Алекса Станковић, Математичка гимназија, Београд
  • Димитрије Димић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Филип Станисављевић, Гимназија Борислав Петров Браца, Вршац
  • Никола Стојиљковић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Стефан Стојановић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Дејан Пектер, Сомборска гимназија, Сомбор

Молимо претходно наведене ученике да до 10. јуна писменим путем потврде да ли ће искористити своје право на стипендију.

 

Матуранти који се позивају да до 31. маја писменим путем конкуришу за стипендије:

 

  • Дејан Томић, Математичка гимназија, Београд
  • Филип Зафировски, Математичка гимназија, Београд
  • Владимир Плескоњић, Математичка гимназија, Београд
  • Урош Јоксимовић, Краљевачка гимназија, Краљево
  • Филип Игрутиновић, Краљевачка гимназија, Краљево
  • Алекса Петровић, Краљевачка гимназија, Краљево
  • Душан Живковић, Математичка гимназија, Београд
  • Јожеф Орош, ЕТШ Никола Тесла, Панчево
  • Андреј Крижан, СТШ, Сомбор
  • Никола Пурић, Пиротска гимназија, Пирот
  • Филип Стаменковић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш
  • Филип Васиљевић, Шабачка гимназија, Шабац
  • Александар Рацић, Сомборска гимназија, Сомбор
  • Милош Биљановић, ВИ београдска гимназија, Београд
  • Ђорђе Ракић, Ваљевска гимназија, Ваљево
  • Ласло Палфи, Зрењанинска гимназија, Зрењанин
  • Милош Манић, Пиротска гимназија, Пирот
  • Марко Јованић, Рачунарска гимназија, Београд

 

Факултет ће од пријављених кандидата саставити ранг листу и позвати десет до петнаест најбољих да се упишу на РАФ.

 

Коначна листа стипендиста биће позната 15. јуна.

 

Овде можете погледати спискове стипендиста од претходних година:

» Списак стипендиста уписаних у школској 2010/2011. години

» Списак стипендиста уписаних у школској 2009/2010. години

» Списак стипендиста уписаних у школској 2003/2004. години