Предавање на тему "Инжењеринг корисничких интерфејса"

У четвртак 07. априла 2011. године са почетком у 15 часова биће одржано предавање и презентовање програмерске компаније  IFT Management д.о.о. Позивамо студенте факултета да се у што већем броју одазову позиву, јер ће компанија представити могућност праксе и запослења у њиховој компанији.

Тема:  “Инжењеринг корисничких интерфејса”

Садржај предавања:

Предавање ће представити низ правила доброг дизајна интерфејса између човека и рачунара са објашњењем како и зашто то правило функционише, као и која су му ограничења.
Као практичан део представићемо "пре и после" верзије неких прозора и квантификовати колико су појединачна правила поправила употребљивост програма.
Успут ћемо се дотаћи и корисних мерења и телеметрије којима се може мерити колико је неки кориснички интерфејс добар или лош у односу на друге.

Предавачи су Александар Петровић и Дејан Јеловић.

Предавање је договорено у сарадњи са студентима, асистентима и Студентским парламентом РАФ-а.