Курс технолошког предузетништва на Рачунарском факултету

Студентски парламент Рачунарског факултета у Београду уз подршку декана Рачунарског факултета у Београду, Стевана Милинковића организовао је курс технолошког предузетништва. Курс технолошког предузетништва на коме су учествовали студенти свих година Рачунарског факултета у Београду одржавао се током априла и марта. Студентима су предавања држали гостујући предавачи, велика имена из наше индустрије који су и сами основали своје стартапе и од њих направили озбиљне компаније. Они су са студентима поделили своја искуства, испричали о тешкоћама са којима су се сусретали док су оснивали своје компаније и дали им корисне савете. Предавач Вукашин Стојков, један од оснивача Стартита и оснивач Стартап академије је студенте Рачунарског факултета учио принципима развоја стартапа, мамином тесту, истраживању тржишта, UX дизајну, маркетингу, презентовању идеје и добијању инвестиција. Поред Вукашина, предавања су држали: Небојша Ђурђевић (Иницијатива Дигитална Србија), Игор Богићевић (Seven Bridges), Стефан Пајковић (Tradecore), Борис Крстовић (GoDaddy), Иван Бјелајац (MVP Workshop), Малиша Пушоња (MVP Workshop), Марија Илић (Two Desperados), Синиша Раковић, Раде Јоксимовић, Вера Стевановић. Крај курса обележиће студентске стартап идеје. Наиме 15. маја студенти Рачунарског факултета презентоваће своје стартапе инвеститорима у Стартит Центру Београд.

IMG-2219.JPG                        IMG-2484.JPG

IMG-2758.JPG         IMG-2170.JPG